Vents RA1 50 COMFO

 

 

Rekuperátor vzduchu Vents RA1 50 COMFO

Rekuperátor vzduchu do jednej miestnosti  je jednoduché a efektívne riešenie pre energeticky úsporné vetranie v oddelených miestnostiach, chatách, verejných a komerčných priestoroch.

Vlastnosti:

  • Efektívny prívod a odvod vzduchu
  • Keramická rekeperačná jednotka s účinnosťou až 90%
  • Reverzný  Economy ventilátor s nízkou spotrebou energie od 3,5 do 6,1 W a bezpečným napätím 12 V
  • Integrovaná automatika
  • Tichá prevádzka (13-43 dBA)
  • Jednoduchá montáž a servis
  • Filtre s G3 zabezpečuje kvalitné čistenie vzduchu
  • Sú určené pre trvalú prevádzku

Popis:

Ventilátor sa skladá z teleskopického vzduchového kanála s nastaviteľnou dĺžkou, ventilačnej jednotky, montážnou doskou a vonkajšou vetracie mriežkou. Vnútorná časť rekuperačnej jednotky sa skladá z dvoch filtrov a keramickým (regenerátorom) rekuperačnou jednotkou. Moderné krycia mriežka . Všetky TwinFresh a TwinFresh Comfo ventilátory sú vybavené automatickými žalúziami, s výnimkou TwinFresh S-60 a SA-60.

Modely TwinFresh S1, SA1 a SA, ako aj TwinFresh Comfo RA1-50, SA1-35, RA1-35 a RA1-25 sú vybavené dekoratívným predným panelom vnútri lemované  izolačnou vrstvou pre ďalšie zníženie hlučnosti.

Keramický rekuperátor (regenerátor)

s účinnosťou rekuperácie až do 90% má špeciálnu anti-bakteriálnu ochranu, aby sa zabránilo vzniku baktérií vnútri rekuperátora. Antibakteriálna úprava je  na 10 rokov prevádzky. Vnútorná strana regenerátora je lemovaná z tepelne izolačného materiálu.

Teleskopické vedenie vzduchu

Hranaté teleskopické vzduchovody  TwinFresh sú vyrobené z kovu potiahnuté polymérovou vrstvou s vnútornou izoláciou a kruhové vzduchovody sú vyrobené z PVC plastu. Dĺžka potrubia je nastaviteľná na hrúbku steny, ktorá umožňuje rýchlu a jednoduchú montáž.

Vzduchové filtre

Dva vstavané filtre  triedy G3 sa používajú na čistenie privádzaného a odvádzaného vzduchu . Filtre zabezpečujú prívod čerstvého vzduchu zabraňuje prívodu prachu a hmyzu a zabraňuje znečistenie ventilátora . Filtre majú antibakteriálnu ochranu Filtre sa čistia buď s vysávačom alebo prepláchujú vodou.

Reverzibilný ventilátor EConomy

Vzduch je privádzaný reverzibilnéým axiálnym ventilátorom s EC motorom. Vďaka technológii ES ventilátor sa vyznačuje s nízkou spotrebou energie. Ventilátor je napájaný bezpečným napätím 12 V. Motor má integrovanú ochranu proti prehriatiu a guličkové ložiská pre dlhú životnosť.

Montážna doska

Modely radu TwinFresh Comfo sú vybavené s montážnou doskou, ktorá uľahčuje údržbu ventilátorov, filtrov a rekuperátora . Vetracia jednotka je pripevnená k montážnej doske pomocou špeciálnych magnetom a káblom do  zásuvky.. Kontakty, zásuvky na ventilátore montážnej dosky slúžia k integrácii mnohých ventilátorou do jednej vetracej siete a umožnuje ich synchrónnu prevádzku. Model TwinFresh Comfo RA1-25 nemá žiadnu montážnu dosku a nie je vhodný pre integráciu niekoľkých ventilátorov do jednej siete.

Vonkajšia mriežka

Špeciálne navrhnutý vonkajší kryt umožňuje odvádzanie vzduchu a  kondenzátu, ktorý je generovaný vo vnútri vonkajšej mriežky od steny budovy.

Okrem toho vonkajší kryt zabraňuje vniknutiu vody a cudzích predmetov do ventilátora. Vonkajší kryt je vnútri pokrytý izolačným materiálom, ktorý zabraňuje prenikaniu hluku do miestnosti cez ventilátor a zabraňuje ukladanie kondenzátu vo vonkajšom kryte.

Vonkajší kryt EH je vyrobený z lakovaného hliníka potiahnuté polymérovou vrstvou.

Vonkajší kryt EH-2 pre tenké steny je vyrobený z nerezovej ocele potiahnuté polymérovou vrstvou.

Napájací kábel

Rad TwinFresh Comfo je vybavený napájacím káblom. Ventilátor je pripravený na prevádzku a nevyžaduje žiadne ďalšie elektrické prípojky.

Stačí vložiť  napájací kábel do elektrickej zásuvky a užívať si čerstvý vzduch.

CYKLUS I. Teplý zatuchnutý vzduch sa získava z miestnosti, potom  prejde cez keramický rekuperátor  ohrieva a zvlhčuje keramický rekuperátor a prenáša až 91% tepelnej energie k nej. Ak sa keramický rekuperátor zahreje, ventilátor sa prepne do režimu nasávania automaticky.

CYKLUS II. Čistý čerstvý vzduch prechádza keramickým rekuperátorom , absorbuje vlhkosť a preberá izbovú teplotu od rekuperátora. Cyklus je automaticky. Ventilátory zmenia svoj režim prevádzky pre prívod alebo odvod  každých 70 sekúnd

Pýtajte sa

Radi Vám odpovieme na akékoľvek otázky.

Not readable? Change text. captcha txt